ukrayna'da sınavsız üniversite

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna'da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Eğitim

Ukrayna eğitim alanında yüzyıllardır kendisini kanıtlamış olmanın getirdiği öz güven ile eğitimde devrim niteliğinde uygulamalara yer vermektedir. Tarihte bakıldığında en eski ve köklü eğitim kurumlarının Avrupa’nın doğusunda yani Ukrayna ve Rusya’da olduğu bilinmektedir. Bu sebeple Ukrayna üniversiteleri dünya genelinde en çok ilgi gören eğitim kurumları arasında yer alır.

Ukrayna’da sınavsız üniversite leri incelendiğinde hem fiziki şartların hem de kurum yönetimlerinin nitelikli üniversite eğitimi almak için uygun olduğu görülmektedir. Ukrayna’da bulunan üniversite kampüslerinin geneli teknolojiye uyumlu, modern ve çağımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek eğitim kurumlarıdır. Bilgisayar uygulamalarının haiz olduğu derslik ve sınıflar, son teknolojiyi barındıran laboratuvar ve atölyeler kadar, öğrencilerin kaynak ihtiyacına cevap verebilecek bilgisayar donanımlı kütüphaneler ile eğitim hakkı sunulmaktadır.

Sistem olarak dünya genelinde en çok takdir toplayan eğitim sistemlerini uygulayan Ukrayna’da sınavsız üniversite lerinin genelinde Bologna anlaşmasının kriterlerine uyumlu eğitim hakkı verilmektedir.  Üniversitelerin her biri Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olup, yapılan çalışmalar birliğin denetleme bölümü tarafından takip edilmektedir.  Ayrıca Ukrayna’da sınavsız üniversite lerinde yer alan akademisyen ve öğretim görevliliklerinin özgeçmişi incelendiğinde, her birinin kendi alanında başarılı çalışmalara imza atmış, üzerine aldığı sorumluluğun bilincinde olarak görevlerini yerine getirdiği görülmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Tercih Sebepleri

Ukrayna’da sınavsız üniversite lerinin her geçen gün daha fazla genç üniversite adayının ilgisini çektiği ve dünyanın farklı bölgelerinden birçok gencin akademik eğitim için Ukrayna’yı tercih ettiği bilinmektedir.  Ukrayna üniversitelerini tercih sebepleri sıralanacak olursa;

Dünya standartlarında, modern ve uygulanabilir eğitim hakkından yararlanmak

Yeni dünya düzenine uyumlu, geliştirilebilir ve yaşam boyu öğrenime uyumlu eğitim alıyor olmak

Dünya genelinde 47 ülkede geçerli olan Europass mavi diploma hakkı elde etmek

Bologna kriterlerine uyumlu eğitim sistemlerinin uygulanıyor olması

Bilimsel gelişmelere katılım imkânlarının diğer üniversiteleri nazaran daha yüksek olmasıTaban puanlama sisteminden muaf eğitim hakkının veriliyor olması

Daha etkin ve daha aktif eğitim hayatının imkânı sunuluyor olması

Eğitim harç bedellerinin olabildiğince düşük düzeyde tutuyor olması

Öğrenci yaşam maliyetlerinin düşük seviyede tutulması, öğrencinin konforlu eğitim hakkına sahip olması

Olarak değerlendirilebilir. Bu detayların hepsi bir araya geldiğinde öğrenci adayının hayalini kurduğu üniversite eğitiminin Ukrayna Üniversiteleri tarafından sağlanıyor olduğu görülmektedir.

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Neden Ukrayna’da Eğitim?

Ukrayna bilimsel çalışmaların beşiği denilebilir, bu sebeple yükseköğretime gösterilen hassasiyet öğrencinin en nitelikli ve modern eğitim programlarına dâhil edilmesinin yolunu açmaktadır. Bu durum öğrenciye başarı olarak geri dönmektedir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki üniversiteler ile eşdeğerde eğitim hakkı kazanan öğrencinin geleceğine daha sağlam adımlar ile yol almasında etkili olmaktadır.

 

UKRAYNA’DA YÖK DENKLİĞİ

Türkiye’de birçok öğrencinin aklına takılan sorulardan bir tanesi okuyacağım üniversitenin YÖK tarafından denk sayılıp sayılmamasıdır. Bu sorunun cevabını bir çok kurum ve kuruluş kendi fikirleri gereğince cevaplamış ve öğrencileri mağdur durumda bırakmıştır. Bu sorunun en doğru cevabı kesinlikle YÖK’te gizlidir. Okumak istediğiniz üniversitenin denklik durumunu YÖK’ün denklik bilgilendirme formunu doldurarak bulabilirsiniz. YÖK denklik durumu iki şekilde değerlendirmektedir.

1.Tanıma

2.Denklik

Tanınma,üniversiteler ile ilgili bir durumdur. Yurtdışında gideceğiniz ülke, üniversite, üniversitenin fiziki yapısı, kadro yapısı, eğitim uygulamaları vb kriterler incelenerek üniversitelerin uygunluğuna; daha doğrusu eğitim kurumunun üniversite vasfı taşıyıp taşımadığına karar verilir. Bir diploma için denklik başvurusu yapabilmeniz için öncelikle diplomayı aldığınız üniversitenin YÖK tarafından tanınıyor olması gerekir. Genellikle devlet üniversiteleri ile geçmişi olan özel üniversiteler YÖK tarafından tanınır.

Denklik, almış olduğunuz eğitimin içeriği ile ilgili bir konudur. Temel olarak anlamı eğitiminiz boyunca almış olduğunuz zorunlu derslerin ve içeriklerinin, Türkiye’de aynı bölümün zorunlu dersleri, içerik ve yoğunluklarıyla uyumlu olması aranır. Bu uyum ve uygunluk varsa aldığınız diplomaya denklik verilir. Bu uyumun olmaması durumunda ise, eksik görülen dersleri Türkiye’de bir üniversitede almanız ya da denklik sınavına girmeniz istenebilir. Denklik sınavında 100 üzerinden 50 puanı almanız durumunda diplomanıza denklik verilir.

Denklik konusunda özellikle Avrupa Birliği süreci ve Bologna anlaşması kapsamında önemli gelişmeler olmuş, YÖK’ün bu konudaki tavrı oldukça olumlu yönde ilerleme sağlamıştır. Özellikle Avrupa Birliği ülkeleriyle birliğe üye ülkelerde alınan diplomalarda tanınma ya da denklik anlamında herhangi bir sorun kalmamıştır. Birliğe üye olmayan ama Bologna anlaşması kapsamındaki ülkelerde de (Örn: Rusya, Ukrayna) diplomaların tanınması ve denklik almasıyla ilgili önemli bir engel kalmamıştır. Yurtdışında okuyan öğrenciler artık denklik konusunda aşılmaz engellerle karşılaşmıyorlar.

 

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

UKRAYNA ÜNİVERSİTE EĞİTİM ÜCRETLERİ

 

Ukrayna Üniversite Okul Fiyatları, ilk hazırlık eğitimleri için yıllık ortalama 1500 – 2500 USD  arasındadır. Hazırlık sonrası Ukrayna Üniversite Okul Fiyatları için Bölüm ücretleri üniversitelere göre  değişmekle birlikte 1500 – 4000 USD arasında değişebilmektedir. Birçok  üniversitede yurtların yıllık ücretleri ortalama 500 – 1000 USD arasında değişmektedir.

Ukrayna Üniversite Okul Fiyatları

Ukrayna Eğitim Dili

Rusça
İngilizce 
Ekonomi ve Mühendislik Bölümleri 1400 $ – 2500 $ aralığında  2200 $ -3500 $ aralığında
Tıp, Diş Hekimliği,Eczacılık Bölümleri 3000 $ – 3800 $ aralığında 3800 $ – 5000 $ aralığında

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

 

UKRAYNA’DA YURTLAR:

Her üniversitenin kendine ait yurtları mevcuttur.Konaklama karma sistemdir.İki tip yurt mevcuttur.
Birincisi ortak kullanımlı koridor sistemli yurtlar.Bu yurtlarda her katta mutfak,tuvalet ve banyo yer alır ve o katı kullanan öğrenciler yararlanır.Odalar 2-3 kişiliktir.Öğrenci istediği taktirde tek kalabilme şansı vardır.Ancak odadaki diğer öğrencininde ücretini ödemek zorunda kalır. Örn;Oda 2 kişilik ve kişi başı yıllık 450 USD öğrenci tek kalmak isterse diğer öğrencinin de ücreti olan 450 USD toplamda 900 USD ödeyip tek kalabilir.
İkinci yurt sistemi blok şekli.Her odada mevcut tuvalet ve banyo bulunmaktadır.Ancak mutfaklar yine ortak kullanımdadır.Oda temizliği öğrenciye aittir.Ancak mutfak ve koridor temizliği görevli kişiler tarafından yapılmaktadır.
Yurtlar eski olduğu için pek kullanışlı değildir.Ancak kendi kiraladığınız odada düzenleme hakkınıza sahipsiniz.Odanıza her türlü tamiri vs yapabilirsiniz.
Yurtlarda yemekhane mevcut değildir.Öğrenciler mutfakta yemeklerini yaptıktan sonra odalarında yiyebilirler.

Odalarda mevcut olan eşyalar:

-2 adet yatak
-2 adet sandalye
-2 adet masa
-2 adet eşya dolabı
-Perde
-Çarşaf,yastık ve battaniye öğrenci kayıt yaptırırken teslim edilir.
Öğrenciler bunun dışında odalarına istedikleri eşyayı alabilir.Buzdolabı,halı,mutfak malzemeleri vs.
Yurtlarda her odada internet mevcuttur. İnternete abone olduktan sonra size verilen şifre ile sınırsız internetin keyfini yaşayabilirsiniz ve ayrıca internet çok ucuzdur.
Çamaşırhanesi olan yurtlarda öğrenciler düşük fiyatlarda yıkama imkanı bulabilirler.Çamaşırhane olmayan yurtlarda ise öğrenciler merkezde bulunan çamaşırhanelerde yıkatabilirler.
Gece saat 11 den sabah 6 ya kadar yurtlara giriş-çıkış yasaktır.Görevliler tarafından kapılar kilitlenir.

UKRAYNA’DA EV KİRALAMA:

Odessa’da her şey ucuz olmasına rağmen ev kiraları oldukça yüksektir.Bunun sebeplerinden bir tanesi yeterince ev olmaması ve halkın özellikle önemli bir geçim kaynağını oluşturması.Şehirde bulunan 22 üniversite sayesinde öğrenci kenti haline gelen Odessa’da öğrencilere karşı maalesef ev kiraları fazla söylenmektedir.Ev kiraları en az 400 USD başlamaktadır. Şehire uzaklığına göre fiyatlar değişmektedir.Ancak öğrencilerin genelde tercih ettikleri şehir merkezine ve okula yakın olanlardır.Evler tamamen eşyalıdır.Ayrıca siz isteğinize göre eşya alabilirsiniz.Ancak temel olan Tv, Çamaşır Makinası,Buzdolabı,Yataklar,Oturma Grupları,Halı, Dolap vs hepsi mevcuttur.

Ev bulmak çok sıkıntılıdır.Genel olarak evler Makler denilen komisyoncular tarafından bulunmaktadır.Bu amaçla Maklar evin kirasının yarısını komisyon olarak isteyecektir.Ancak bu ev bulma parasıdır.Sonraki aylar normal kira ödemeye devam edersiniz.Elektrik,su ve doğal gaz son derecede ucuzdur.Bazı ev sahipleri  kiraların içinde bunlarıda istemektedir.Bu bir kolaylıktır.Çünkü siz bir daha uğraşmazsınız.Öğrenciler kendi aralarında anlaşıp eve çıkması durumunda kişi başı yakşaşık aylık 150-200 USD öderler.

UKRAYNA’DA ODA KİRALAMA:

Odessa’da diğer bir konaklama şekli oda kiralamadır.Oda kiralama Makler ile bulunabilir.Ancak Makler bu iş için sizden para alıcaktır.Evin sadece bir odası size aittir.Aile yanı konaklamada denilebilinir.Diğer odada başkaları yaşar.Sadece dış kapı anahtarı ortaktır.Kendi odanızın anahtarı mevcuttur.Mutfak,banyo ve tuvalet ortak kullanım alanıdır.Uygun olduğundan dolayı öğrenciler oda kiralama tercih etmektedir.Oda kiralama 100 USD başlamaktadır.

UKRAYNA’DA AYLIK YEME İÇME GİDERİ:

Ortalama yemek gideri 150-250 USD’ dır. 1 Ocak 2012 tarihi itibarıyla Odssa’daki bazı temel gıdaların fiyatları şöyledir: Tavuk 25-35 Grivna, kaşar 40-50 Grivna, ekmek 5 Grivna, süt 9 Grivna, şeker 8 Grivna, Pirinç 9 Grivna,Winston(mavi) 9,5 Grivna, Yağ 1 lt 13 Grivna,Kola 2 lt 9 Grivna.

AYLIK ULAŞIM GİDERİ:

Ukrayna’da ulaşım otobüs,minibüs,tramvay,trolleybüs,metro ve taksi ile sağlanmaktadır.Fiyatlar şu şekildedir;
Trolleybüs-Tramvay
Aylık öğrenci bileti:55 Grivna
Tek sefer:1,5 Grivna
Minübüsler ve Dolmuşlar:
Aylık paso bulunmamaktadır.Tek seferlik biniş 2,5 Grivna’dır.
Taksi:
Ukrayna’da yoldan geçen her araç taksidir.Yolda duran araç sahipleriyle pazarlık yaparak ucuza taksi bulma imkanı vardır.Ancak sıkı pazarlık çok önemlidir.

SAĞLIK SİGORTASI:

Ukrayna ‘ ya giden her üniversite öğrencisi eğitim süresini kapsayan zorunlu sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Bu sağlık sigortası kapsamında öğrenci her hangi rahatsızlık durumunda ücretsiz olarak tüm devlet sağlık kuruluşlarından sağlık hizmeti alabilmektedir. Bununla birlikte her öğrenci, her yıl okula kayıt yaptırmadan önce zorunlu sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Kan tahlilinden göze, KBB’dan akciğer röntgenine kadar tüm kontrolleri yapılan öğrenci varsa bir rahatsızlığı öğrenci hastanesinde ücretsiz tedavi edilmektedir. Bu kontroller sonucunda sağlıklı olduğu raporu alan öğrenci okula kayıt yaptırmaktadır. Bunun yanı sıra Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda öğrenciler ücretsiz olarak öğrenci hastanesinden yararlanabilmektedir. Ukrayna’da ilaçlar eczanelerde satılmaktadır. Ülkede diş tedavileri ise çok pahalı olmamakla beraber tüm vatandaşlar için ücrete tabidir.

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

ukrayna'da sınavsız üniversite

Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Ukrayna’da tıp eğitimi almak her genç öğrenci adayının hayalidir.  Ülkede bulunan üniversitelerin tıp bölümleri incelendiğinde öğrencinin pratik eğitim olanaklarından yararlanmasına destek olunmakta, derslik ortamında aldığı bilgiler laboratuvar ve hastane ortamında deneyimlendirmesi ve neden sonuç ilişkisine cevap bulması sağlanmaktadır. Tıp alanında yapılan birçok başarılı gelişmeye ev sahipliği yapan Ukrayna Üniversiteleri, geleceğin en başarılı tıp adamlarını yetiştirmek için bilimsel tüm gelişmeleri yakından takip etmekte ve öğrencinin bu gelişmeleri benimsemesine yardımcı olunmaktadır.

Ukrayna’da Diş Hekimliği

Dünyanın en başarılı üniversitelerine ev sahipliği yapan Ukrayna, diş hekimliği eğitimi almak için tercih edilebilecek ülkelerin başında gelmektedir. İnsan sağlığı adına yapılan birçok olumlu gelişmeyi takip eden ve kısa süre içinde uygulamaya koyan üniversitelerde, her biri alanında duayen olmuş akademisyenler eğitimi takip etmekte, mesleğin inceliklerini öğrencilerine aktararak geleceğin en başarılı diş hekimlerinin yetiştirtilmesinde katkı sağlamaktadır. Öğrenciler Bologna anlaşması kriterlerine uyumlu olarak uygulanabilen pratik eğitim sistemlerine tabi tutulmakta, mezun olduğunda sahip olacağı mavi diploma sayesinde istediği bir coğrafyada kariyer yapma imkânı kazanmaktadır.

Ukrayna’da eczacılık eğitimi

Eczacılık alanında eğitim almak isteyenlere bu noktada tek önerimiz Ukrayna üniversitelerini tercih etmeleri olacaktır. Yüzyıllardır eğitim alanında en başarılı çalışmaların yapıldığı Ukrayna, eczacılık bölümlerine her yıl sayısız öğrenci kabul etmektedir. Aynı şekilde birçok öğrenci donanımlı ve özgüven sahibi olarak mezun olmakta, iş hayatına 1-0 önde başlama fırsatı yakalamaktadır. Bilimsel çalışmaların yakından takip edildiği yükseköğretim kurumlarında öğrenciler bu tür çalışmaları deneme ve bilgilerini yükseltme imkânına sahip olmaktadır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği

Mühendislik eğitimi almak her gencin hayalidir. Ancak çok azı bu hayalini gerçekleştirebilmektedir. Oysaki Ukrayna’da mühendislik eğitimi almak, özellikle inşat mühendisliği gibi geleceğin mesleği sayılan bir bölümde yükseköğretim hakkı kazanmak çok basittir. Taban puanlama uygulaması olmadan öğrenci kabul eden Ukrayna üniversiteleri önceki yıllarda olduğu gibi günümüzde de en nitelikli ve donanımlı kalifiye inşat elemanı yetiştirmektedir. Kurumlarda sunulan eğitimde teknik derslerin yanı sıra saha çalışmaları ve laboratuvar uygulamaları sayesinde öğrenci geleceğine pratik eğitim sistemleri nazarında devam edebilmekte, bu sayede özgüven sahibi olarak mezun olabilmektedir. Mezun olduğunda elde edeceği mavi diploma sayesinde inşaat mühendisliği mesleğini istediği bir ülkede gerçekleştirebilme hakkı kazanmaktadır.

Ukrayna’da Mimarlık

Mimarlık gibi görsel sanat ve teknik becerinin aynı meslekte arandığı bir alanın eğitimini almak istiyorsanız, Ukrayna üniversiteleri size tamda aradığınız özellikte eğitim hakkı sunmaktadır. Tarihine bakıldığında en güzel mimari eserlere ev sahipliği yapan Ukrayna, geçmişinden gelen güzel sanatlara verdiği önemi yaşam alanlarında da hissettirdiği görülmektedir. Günümüzde aynı ilkeden taviz verilmeden mimarlık eğitimi verilen Ukrayna üniversiteleri, bu alanda donanımlı ve uygulanabilir eğitim almak isteyen birçok gence eğitim hakkı sunmaktadır.

Konusunda uzman, başarıları ödüller ile taçlandırılırmış akademisyenlerin gözetiminde alınan teori eğitiminin saha çalışmalar ile güçlendirildiği bir eğitim sistemine dâhil olan öğrenci, içinde bulunan yeteneği ortaya çıkartabilmekte ve geleceğin başarılı mimarlarından birisi olmaya aday olmaktadır. Bilimsel çalışmaların ciddi biçimde takip edildiği Ukrayna üniversiteleri diğer bölümlerde olduğu gibi mimarlık alanındaki gelişmeleri de öğrencilerin uygulamasına elverişli duruma getirmekte, bu alanda yapılan tüm sosyal ve bilimsel etkinliklerde öğrencilerine yer vererek mesleğin incelikleri öğretilmektedir. Bu bilgilerin ışığında aydınlanan öğrenci gelecek kaygısı yaşamadan eğitimine odaklanabilmekte ve bu şartlar altında başarı elde edebilmektedir.

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Makine Mühendisliği

Sanayinin en başarılı adresi sayılan Avrupa’da üniversite eğitimi almak, üstelik makine mühendisliği gibi ciddi bir bölümün eğitim hakkından yararlanmak için Ukrayna üniversitelerini tercih etmeniz için birçok sebep var. Ukrayna’nın dünya standartlarında modern ve uygulanabilir eğitim veriyor olması ilk sebep olarak gösterilebilir. Ayrıca Bologna kriterlerine uyumlu eğitim programları ve sonrasında Europass mavi diploma imkânına sahip olmakta Ukrayna üniversitelerini tercih etmeniz gereken nedenler arasında yer almaktadır. Sanayi devlerinin yer aldığı etkinliklerde yer almak ve bu alanda yapılan gelişmeleri takip etme fırsatı yakalamakta sayılabilecek nedenlerden birisidir. Bunlar dışında taban puanlama uygulaması olmadan eğitim hakkı kazanmak ve eğitim harç bedeli olarak çok düşük meblağların talep edilmesi, makine mühendisliği alanında Ukrayna üniversitelerini tercih etmeniz için yeterli sebepler olarak gösterilebilmektedir.

Ukrayna’da Elektrik –Elektronik Mühendisliği

Elektrik enerjisi çağımızın en önemli enerji kaynağıdır ve bu alanda yapılan çalışmalar her daim elektrik ve elektronik kalifiye eleman açığını kapatmaya yetmemektedir. Bu alanda en sağlıklı ve başarılı eğitimi verildiği Ukrayna üniversiteleri artık kapılarını ülke dışından öğrencilere açmaktadır. Bu sayede elektrik ve elektronik alanında başarılı mühendisler yetiştirmek ve dünya genelinde bu açığın kapatılmasını sağlamak asıl hedeftir.

Ukrayna üniversitelerini elektrik ve elektronik mühendisliği bölümleri incelendiği zaman hem fiziki şartlar açısından hem de öğretim kadrosu açısından ne kadar titiz ve özverili çalışmalara yer verildiği görülmektedir. Her biri kendi alanında başarılı çalışmalara imza atmış teknik adam ve bilim adamları, son teknolojiye hâkim derslik ve laboratuvar ortamlarına, uygulamalı eğitim imkânına sahip olacak öğrencinin pratik bilgiler ile eğitilmesine etkili olmaktadır. Bu şartlar altında eğitimini tamamlayan öğrenci geleceğine donanımlı olarak hazırlanma imkânını yakalamış olur.

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Bilgisayar Mühendisliği

Çağımızda bilgisayar hayatımınız her alanında kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak bilgisayar teknolojileri ve bunun altyapısını sağlayacak eleman açığı da giderek artmaktadır. Ukrayna üniversiteleri bilgisayar mühendisliği bölümleri ile bu alanda oluşan kalifiye eleman sıkıntısına çözüm üretmektedir. Günümüzde bilgisayar alanında en başarılı uygulamalar ve teknik adam olan akademisyenlerin görev aldığı Ukrayna üniversitelerinde bilgisayar mühendisliği eğitimi almak ayrıcalıktır. Teknolojinin sonuna kadar uygulandığı ortamda alınılan eğitim neticesinde mezun olan öğrenciler gerek Ukrayna ve Avrupa’da ya da Türkiye’de kariyer yapabilmekte, iş hayatına üst basamaklardan başlayabilmektedirler.

Ukrayna’da Sınavsız Üniversite

Ukrayna’da Uçak Mühendisliği

Uçak mühendisliği gençler tarafından en ulaşılmaz hayal niteliğindedir. Oysa ki Ukrayna’da uçak mühendisliği eğitimi almak oldukça kolay ve erişilebilir bir hayaldir. Sadece havacılık ve uçak mühendisliği alanında eğitim hizmeti veren üniversitelerde, konusunda uzman havacılık öğretim görevlileri yer almakta, öğrenci hiçbir sınav uygulamasına gerek görülmeden bu havacılık üniversitelerinde eğitim hakkı kazanmaktadır. Teknolojinin son imkânlarına sahip olan kurumlarda başarılı akademisyenlerin gözetmenliğinde alınan eğitim Avrupa Üniversiteleri Birliği tarafından denetlenmekte ve bu ciddiyet içinde eğitim programları uygulanmaktadır.

Ayrıca bilimsel gelişmelerin beşiğinde yer alan Ukrayna’da eğitim alan öğrenci bu gelişmeleri takip edebilmekte fuar, konferans, panel ve seminer, tanıtım gibi etkinliklere katılarak hem bilgisini tecrübeye dönüştürmek hem de kendisini tanıtma imkanı yakalayabilmektedir. Eğitimini tamamlayıp mezun olduğunda ise sahip olacağı mavi diploma sayesinde havacılık mesleğini istediği noktada gerçekleştirebilmektedir.

Şunlara Bakabilirsin

Yurt Dışında Lise Okuyan Türk Öğrencilere Türkiye'de Sınavsız Üniversite

Yurt Dışında Lise Okuyan Türk Öğrencilere Türkiye’de Sınavsız Üniversite

Yurt Dışında Lise Okuyan Türk Öğrencilere Türkiye’de Sınavsız Üniversite Mümkün mü? Siz de Üniversite öğrencisi …

4 Yorumlar

  1. ukrayna tıp fakültesi ücretleri nekadar

  2. Ukraynada hangi bölümler sınavsız kazanılabilir?

  3. Ukraynada üniversite fiyatları nekadar acaba

  4. algebra fizika himya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tesettürlü escortfatih escorttürbanlı escorttravesti escorttaksim escortbeylikdüzü escortçapa escort

pendik escort bayan